Uzdatnianie wody odwrócona osmoza

Uzdatnianie wody odwrócona osmoza
Uzdatnianie wody odwrócona osmoza to najskuteczniejszych sposób poprawy jakości wody pitnej. Woda przepływa przez membranę, która zatrzymuje większość zanieczyszczeń, soli mineralnych, mikroorganizmów i innych substancji. Oto jak działa uzdatnianie wody Bregus ProTech przy użyciu odwróconej osmozy:

  1. Przepływ wody. Woda przechodzi przez kilka etapów filtracji, takich jak wsępna filtracja wody, która usuwa większe zanieczyszczenia, takie jak zanieczyszczenia mechaniczne.
  2. Membrana. Główny etap to przepuszczenie wody przez membranę, która ma bardzo małe pory. Pory membrany pozwalają jedynie na przechodzenie cząsteczek wody, a zatrzymujące większe cząsteczki zanieczyszczeń, soli i bakterii.
  3. Oczyszczona woda. Woda, która przechodzi przez membranę i zbiera się w zbiorniku, jest uzdatniona i gotowa do picia i użytku.
  4. Odpływ skoncentrowany. Zanieczyszczenia, które zostały zatrzymane przez membranę, tworzą tzw. strumień skoncentrowany, który jest usuwany z systemu.

Uzdatnianie wody odwrócona osmoza to efektywny sposób usuwania różnych zanieczyszczeń, takich jak:

  • Substancje chemiczne, takie jak chlor, pestycydy, herbicydy i związki organiczne.
  • Metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć, kadź, chrom i inne.
  • Bakterie, wirusy i mikroorganizmy.
  • Sole mineralne i sole rozpuszczone.

Jednakże warto zauważyć, że proces odwróconej osmozy może także usuwać korzystne sole mineralne, dlatego też w niektórych przypadkach instalowane są dodatkowe etapy mineralizacji, aby wzbogacić oczyszczoną wodę w niezbędne minerały.

Przed zainstalowaniem systemu uzdatniania wody opartego na odwróconej osmozie, ważne jest skonsultować się z ekspertem, aby wybrać odpowiedni system i dostosować go do indywidualnych potrzeb i warunków wodociągowych w Twojej okolicy.

iBregus